Ваш кошик порожній!
Британський парфумер Тімоті Хан , засновник бренду Timothy Han / Editi on, створює аромати та присвячує їх великим літературним творам. Його може надихнути як феміністський роман Сімони де Бовуар, і експериментальна проза Джека Керуака. Аромати Хана — незвичайні і запам'ятовуються надовго, як книжки, що вплинули на них.
У світ великої парфумерії англієць Тімоті Хан прийшов зі світу великої моди. У 90-х він кілька років пропрацював асистентом Джона Гальяно — як у його іменному модному будинку, так і після переходу дизайнера в Dior. Як зізнається сам Тімоті, саме ця робота зробила його парфманьяком — в офісі та майстерні Гальяно постійно горіли ароматичні свічки. На початку нульових він заснував власну невелику марку і почав саме з парфумованих свічок.
Випускати пахощі Хан не наважувався ще дуже довго, поки на одній індустріальній виставці до нього не підійшов невідомий пан у чорному: «Чудові свічки! - Сказав той. — А ви робите духи? Ні? Ну, так спробуйте ж!». Як з'ясувалося, загадковим доброзичливцем виявився знаменитий парфумер Франсіс Кюркджян. Здобувши своєрідне благословення, Хан розширив лінійку.
Перший аромат She Came To Stay (як, втім, і всі наступні) Тімоті, парфумер-самоук, створив сам, а протестувати вирішив на близькій подрузі: «Вона шеф-кухар і добре розуміється на запахах. Я віддав їй семпл, а вона потім сказала мені, що на вулиці троє людей зупинили її і запитали назву парфуму». Осмілівши, Хан запропонував аромат лондонському універмагу Browns, де вже продавалися його свічки - і She Came To Stay став поруч із ними.
За наступні п'ять років у лінійці Timothy Han/Edition з'явилося ще чотири аромати: On The Road, The Decay of The Angel, Against Nature та Heart Of Darkness. Усіх вони названі на честь відомих літературних творів. Дебютний She Came To Stay – омаж автобіографічному роману Сімони де Бовуар (у російському перекладі «Гостя»).
У книзі письменниця та філософ під вигаданими іменами вивела себе, свого партнера Жан-Поля Сартра та студентку російського походження Ольгу Казакевич, з якою пара довгий час підтримувала дивні, повні двозначності, стосунки. Але «Гостя» — книга не лише стільки про любовний трикутник. Це ще й роман, у якому де Бовуар розмірковує про природу любові взагалі, про ревнощі та про патріархальні настанови в суспільстві.
Аромат, створений Ханом за мотивами книги, настільки ж складний і суперечливий і нікому не прагне догодити. Це фруктовий шипр старої школи, які зараз мало хто робить. У верхніх нотах у нього базилік і лимон, у середніх мускатний горіх і гвоздика, в базі дубовий мох, лабданум і кедр. Все разом пахне спеціально та пряно, а шанувальникам класики Guerlain абсолютно точно нагадає Mitsouko.
Такими ж глибокими і непростими можна назвати решту ароматів Timothy Han/Edition. Наприклад, On The Road , присвячений головному твору епохи бітників, роману Джека Керуака "На дорозі", пахне шкірою і трохи машинним маслом. Новинка 2019 року Heart Of Darkness (на честь «Серця темряви» Джозефа Конрада, за яким знято «Апокаліпсис сьогодні») — це аромат фіалок, змішаний із запахом вугілля, що тліє.
В англомовній пресі про парфумерію Хана пишуть, що вона "not safe" - тобто ніхто не гарантує, що ці запахи не шокують непідготовлених оточуючих, і на важливі ділові зустрічі та побачення з неперевіреними людьми їх краще не "одягати".
Сам Тімоті Хан каже, що це усвідомлений нонконформізм: замість передбачуваних, зрозумілих з перших нот комерційних ароматів йому хотілося створити ті, які протягом дня постійно змінювалися б і дивували — як сюжетні повороти у великій літературі. «Люди зараз дуже мало експериментують із запахами, — каже Хан. — Адже є дуже багато способів підійти до цього творчо, досліджувати темні та світлі сторони того чи іншого аромату. Запах здатний розповісти історію, пробудити емоції – негативні чи позитивні – саме ці речі я намагаюся дослідити».
Цей парфумерний сторітлінг виявився до часу і до місця. До того ж, аромати Хан робить переважно з натуральних інгредієнтів і не тестує на тваринах, а флакони оформлюють молоді незалежні художники.